Gece Evi RPG TR
Gece Evi RPG TRye Hoşgeldin!
Gece Evi ve RPG Hayranıysan,burası senin yerin.
Üye ol,ailemize katıl.

Gece Evi RPG TR

Gece Evi

AnasayfaKapıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Vampir Sosyolojisi, Ders 1

YazarMesaj
Stefania Bellé
Vampir Sosyolojisi Profesörü

Doğum tarihi : 15/04/12

Gece Evi Rpg
Uyarı:
Rpg Puanı:
93/100  (93/100)
Bahşedilen Güç: 50

MesajKonu: Vampir Sosyolojisi, Ders 1   Cuma Ağus. 27, 2010 6:16 pm

RP'ler birinci tekil kişi formunda, görülen geçmiş zaman ile yazılacaktır. RP'lerinizde yataklarınızdan kalkıp derse girişinizi ayrıntılı bir biçimde anlatın ve ödevlerinizi yapın. RP'ler zil çalmasıyla bitecektir.

Profesör Stefania Bellé kişilik özellikleri; otoriter, sert biri olmaya çalışıyor. Titanik yolcu gemisi batarken doğduğunu fırsat buldukça anlatır. Eğitmeni olduğu öğrencilerle arkadaş gibidir, onları diğer çaylaklardan ayrı bir yerde tutar. Onun güzelliğini, sert kişiliğini ve kendi çaylaklarına farklı davrandığında nasıl hissettiğinizi yazacaksınız.

Ödeviniz, Amazon'lar ile ilgili bildiklerinizi bir kağıda dökün. Zilin çalmasıyla birlikte toplayacağım.

Parthenia Night
3.Sınıf Çaylak | Karanlık Kız

Doğum tarihi : 20/04/94

Gece Evi Rpg
Uyarı:
Rpg Puanı:
80/100  (80/100)
Bahşedilen Güç:

MesajKonu: Geri: Vampir Sosyolojisi, Ders 1   Ptsi Ağus. 30, 2010 7:45 pm

Bugün ilk dersimiz Vampir Sosyolojisiydi.Profösörü çok merak ettiğimden bütün gece uyuyamamıştım.Laf aramızda ya aksi biriyse diye tırnaklarımı yediğimi bile hatırlıyorum.Güzel bir uykunun ardından saatim akşam altı kırkbeşi gösteriyordu ve Gece Evi'nde dersler akşam sekizde başlayıp,gece üçe kadar devam ediyordu.Bir an önce hazırlanmalı Vampir Sosyolojisi dersine yetişmeliydim.Beni tanıyan herkes saatlerce hazırlanmaktan ne kadar büyük bir haz duyduğumu bilirler.Yataktan zar zor kalktım ve aynaya yansıyan uykulu,yarı şişkin suratımı görmemle bir çığlık koparmam bir oldu.Gözlerim sanki günlerdir uyumuyormuşum gibi şişmişti ve ilk dersimde gözlerimin davul gibi şişmesi en son isteyeceğim-hatta ömrümün sonuna kadar-istemeyeceğim birşeydi.Zar zor banyonun yolunu buldum ve alelacele bir duş alıp,saçlarımı kuruladım.Kendime gelebilmek için her zamanki gibi dopingim olan çikolatalı mısır gevreğimi yemeden gidemezdim.Mısır gevreğimi afiyetle yerken bir yandan da sakin olmaya çalışıyordum.İlk derslerimde ne kadar heyecanlı olduğumu söylememe gerek yok sanırım.Tadına doyamadığım nefis mısır gevreğimi bitirdikten sonra saçlarıma şekil verdim ve üzerime koyu renk bir kot ve harika siyah bir bluz geçirdim.Tabiki 3.sınıf çaylak armamı takmadan bir yere gidemezdim.Yakama iliştirdikten sonra aynaya baktım ve hafif bir makyajla şiş gözlerim biraz olsun inmişti.Ne kadar mutlu olduğumu anlatmak için kelimeler yetmezdi.Nihayet uzunca bir hazırlanmanın ardından artık ilk dersime girmek için hazırdım.Saatim yedi kırkbeşi gösterirken Vampir Sosyolojisi sınıfının yolunu tuttum.Zar zor bulduğum sınıfa geç kalmış olma korkusuyla daldım ve kimin yanına otursam diye çok fazla düşünmeden bir sıraya yaklaştım ve benim gibi 3.sınıf olan çaylağa"Yanınız boş mu?"acaba diye sorduktan sonra oturuverdim."Merhaba ben Parthenia Night.Sizin isminiz neydi?"diye sorduktan sonra "Merhaba Parthenia ben de Rosalie Noa Jakson.Tanıştığıma çok memnun oldum." dedi."Ben de memnun oldum Rosalie.Rosalie,güzel isim."diye ekledim.Daha ilk dersimde şeker gibi bir kızla tanışmak beni çok mutlu etmişti.Rosalie gayet nezaketli ve sıcakkanlı bir çaylaktı.Üstelik yanında oturmama da izin vermişti.Ona ısınmadan edemedim doğrusu."Heyecanlı mısın Rosalie?Biliyorsun ilk dersimiz." "Yoo aslında o kadar da heyecanlı sayılmam Vampir Sosyolojisi dedikleri şey sanırım ilkokulda gördüğümüz Hayat Bilgisi dersine benziyor.Peki ya sen?" "Deli misin?Heyecandan gebermek üzereyim ve doğru dürüst uyuyamadım.Görmüyor musun şişkin gözlerimi makyajla zar zor kapadım."deyince Rosalie koyu bir kahkaha koyuverdi.Kahkahaları da en az kendi kadar tatlı ve içtendi.Bu kadar laklağın ardından nihayet zil çalmış ve Vampir Sosyolojisi Profösörümüz Stefania Bellé içerdi girip,bizleri selamlamıştı.Kendisi görünüş itibariyle gayet bakımlı ve dehşet derecede güzeldi.Güzelliği bütün sınıfı sarıp sarmalamıştı sanki.Biraz otoriter ve sert gözükmesine rağmen sıcacık bir gülümsemesi vardı.Bu kadar tezat özelliklerin bir arada bulunması muazzamdı doğrusu.Profösör Stefania"Merhaba arkadaşlar,ben Vampir Sosyolojisi profösörünüz Stefania Bellé.Şimdilik hepiniz iyi öğrencilere benziyorsunuz ve umarım dönem boyunca hepinizle iyi anlaşırız.Tanışma faslını geçip dersime girmek istiyorum."dedi.Aslında öğretmenlerin pat diye ilk günden derse girmek istemeleri eski okulumda canımı faslasıyla sıkar,beni dersten de öğretmenden de bir çırpıda soğutuverirdi ama bu defa bu durum sinirimi bozmamıştı.Çünkü Vampir Sosyolojisi'nin nasıl bir ders olduğunu merak ediyor,tıpkı diğer çaylaklar gibi bir an önce derse geçmek için can atıyordum."Evet çocuklar bugün Amazonlardan bahsedeceğiz.Bu yüzden Amazonlar hakkında ne biliyorsanız kağıtlarınıza dökmenizi istiyorum.Zil çalınca toplayacağım,kolay gelsin."
Allahtan eski lisemden biriktirdiğim bilgilerim sayesinde Kağıdıma Amazonlar hakkında birşeyler yazabilecek kadar potansiyelim vardı.

Karadeniz kıyısına yakın bir yerde yaşayan ve müthiş savaşçı olan kadınlar. Aralarında hiç erkek bulunmayan bu kadınlar kendilerine ait bir devlet kurmuşlar. Thermodon(Terme Çayı) kıyısında Themikyra şehrinde yaşarlardı. Savaş Tanrıçası Ares’e taparlardı.Önde gelen Amazonlar arasında aşağıdaki isimler sayılabilir:
Ainiaan, Aşil'in düşmanı, Truva Savaşında kraliçe Penthesilea'nın yanında katılan 12 komutandan biri. Adı, çabukluk anlamına gelir.

Klasik ve Yunan mitolojisinde tamamen kadın savaşçılardan oluşan tarihi bir ulus. Tarihçi Herodot'a göre Amazonlar Sarmatia'nın Scythia ile sınır bölgesinde yaşamışlardır. Amazonların öne çıkan kraliçeleri arasında Truva Savaşında yer alan Penthesilea ve kardeşi Hippolyta sayılabilir. Amazon savaşçılar genellikle Yunan savaşçılarla savaşırken resmedilmiştir. Helenistik ve Roma çağı tarihte Önasya'ya birçok Amazon saldırısından bahsedilir. Antik Çağda Amazonlar birçok tarihi kavimle ilişkilendirilmiştir. Günümüzde amazon ismi genel olarak kadın savaşçı ile eş anlamlı olarak kullanılmaktadır.

Yorucu bir yazma eyleminin ardından zilin çalmasına bir kaç dakika kala Profösör Stefania kağıtlarımızı topladı ve "Bir dahaki derste kağıtlarınızı değerlendirip,görüşmek üzere hoşçakalın" diye ekledi.Şimdiden ikinci dersimizi iple çekiyordum doğrusu.
Daphne Jeanne Black
3.Sınıf Çaylak | Karanlık Kız

Doğum tarihi : 01/10/93

Gece Evi Rpg
Uyarı:
Rpg Puanı:
84/100  (84/100)
Bahşedilen Güç:

MesajKonu: Geri: Vampir Sosyolojisi, Ders 1   Perş. Eyl. 02, 2010 12:31 pm

Saat acı acı çalıp durdu. Tam beş kere ona yumruk atmayı denedim fakat bir türlü çalar saati yere seremedim. İstemeyerek ayağa kalktım ve saati kapattım. Rose ortalıkta yoktu, sanırım çoktan kalkıp gitmişti. Söylenerek banyoya gittim. Uykum vardı çünkü henüz bu tepetaklak hayatıma alışamamıştım. Gerçi hayatım önceden de tepetaklaktı ama farklı anlamda. Benim için geceleri uyumayıp gündüzleri uyumak zor oluyordu fakat ne olursa olsun mantıklı olan buydu. Ama yine de birkaç gün alışmaları için bizleri serbest bıraksalar olmaz mıydı? Kafamı salladım, düşüncelerini bir kenera bıraktım. Ilık bir duş alıp banyodan çıktım. Üzerime açık mavi bir kot, beyaz bir tişört giyip beyaz spor ayakkabılarımı ayağıma geçirdim. 3. sınıf armamı taktım. Saçımı tarayıp açık bıraktım. Önce bağlamayı düşündüm fakat gözlerim saate takılınca içimden bir ''Oha!'' deyip aceleyle odadan çıktım.

Sınıf her zaman alışık olduğunuz bir gürültüyle doluydu. Belki biraz erken gelebilseydim sessiz olurdu. Rose'un önündeki sıra boştu. Derin bir iç çekip oturdum,, kitaplarımı masanın üstüne koydum. Sıranın boş olması iyi olmuştu, sürekli gereksiz sorular soracak birini çekecek halim yoktu. Ve Rose'un yanında ki kızın sesini duydum: ''Ah, merhaba! Sen şu hava elementini kullanan kız değil misin?'' Evet, o ucubik benim, diye geçirdim içinden. ''Evet. Ve ayrıca adım Daphne.'' Tam ismini soracaktım ki -tabi ki nezaketten, çünkü kızla hiç alakalı değildim- ''Ben Parthenia.'' dedi gülümseyerek.

Konuşma sürecek gibi gözükürken zil çaldı ve içeri Profesör Bellé girdi. ''Merhaba arkadaşlar, ben Vampir Sosyolojisi profösörünüz Stefania Bellé. Şimdilik hepiniz iyi öğrencilere benziyorsunuz ve umarım dönem boyunca hepinizle iyi anlaşırız. Tanışma faslını geçip dersime girmek istiyorum." dedi. Bu iyi bir şeydi. Kenimi tanıtmak falan istemiyordum, bu kötü kız ayakları hoşuma gidiyordu açıkçası. İnsanlardan uzak oluyordum ve güçlü görünüyordum. Profesör düşüncelerimi yarıda kesti: "Evet çocuklar bugün Amazonlardan bahsedeceğiz. Bu yüzden Amazonlar hakkında ne biliyorsanız kağıtlarınıza dökmenizi istiyorum. Zil çalınca toplayacağım, kolay gelsin."

Amazonlar... Kadın savaşçılar?'' yazıp düşünmeye başladım, aklımı bir türlü veremiyordum. Bu konuyla ilgili bir kitap okumuştum. Etrafıma göz gezdirdim. Tanrım! -Yoksa Tanrıçam mı demeliydim?- Herkes harıl harıl yazmaya koyulmuştu. Acaba çaktırmadan Rose'a bakmalı mıydım? Hayır, dedim kendi kendime. Kurallar değişmez. Gece evinde olsam bile kendim yapmalıyım. Ve sonra Tanrıça'nın eli bana dokunmuş gibi hissettim. Kelimeler aklıma dökülüverdi.

Yunan mitolojisinde geçen savaşçı kadınlardan oluşan bir millettir. Thermodon(Terme Çayı) kıyısında Themikyra şehrinde yaşarlardı. Savaş Tanrıçası Ares’e taparlardı. Biri devlet işlerini biri de orduyu yöneten iki kraliçeleri vardı. Güçlü bir orduları vardı fakat nüfüslarının artmaması onlar için bir dejavantaj oluştuyordu. Evliliğin kölelik olduğuna inandıkları halde soylarını devam ettirmek için yakın topluluklarla anlaşma yaptılar. Erkek çocuklar anlaşma gereği geri veriliyordu fakat kız çocukları eğitilmek ve savaşçı olarak yetiştirilmek üzere alınıyordu.

Amazon savaşçılarının en mağrurları barışta kendilerini avlanmaya ve savaş talimlerine verirdi. Bununla birlikte Anadolu Amazonları’nın tarımlada uğraştıkları sanılıyor. Savaşçılar her yıl iki aylarını çocuk sahibi olmaya ayırırlardı.Yalnızca savaşta adam öldürenlerin çiftleşmesine izin vardı. Başarılı olan savaşçılar kendilerini komşuları Gargarianlardan ayıran dağa gider, bekarlıklarının özgürlüğünü simgeleyen kemerlerini çıkarırlardı. Bir Amazon hamile kaldığında eve dönerdi. Doğan kızlar Amazonlarla kalır, savaşçı olarak yetiştirilirlerdi. Oğlan çocuklar Gargarianlara geri verilirdi.

Penthsilea, Ainiaan, Antiope Otrera önemli amazon savaşçılardandır.

Aklıma gelen herşeyi yazdıktan sonra kalemi bıraktım. Bu kısımlar daha çok ilgimi çektiğinden olsa gerek, sadece bunları hatırlıyordum. Birkaç dakika sonra zil çaldı ve profesör kağıtları tek tek topladı. Dolabıma gidip ders kitaplarımı bıraktım ve yenilerini aldım. Bir sonraki derse geç kalmak istemiyorsam hızlı olmalıydım. Peki istiyor olabilir miyim? Lanet olsun ki gerçekten uykuya ihtiyacım vardı. Profesör'ün arkasından kapıdan çıktım.
Pandora Monica Chase
Admin | 3.Sınıf Özel Çaylak | KK Lideri

Doğum tarihi : 04/05/93

Gece Evi Rpg
Uyarı:
Rpg Puanı:
100/100  (100/100)
Bahşedilen Güç: Sonsuz

MesajKonu: Geri: Vampir Sosyolojisi, Ders 1   Paz Eyl. 05, 2010 12:31 pm

İlk dersimiz Vampir Sosyolojisi'ydi.Kalkmam gereken saatten yarım saat önce uyandım.Çünkü Roxanne'i uyandırmam gerekiyordu.Ve bu da benim tamı tamına yarım saatimi alıyordu! İyice gerinip yatağımı topladıktan sonra namıdeğer ikizimi sarstım.''Hey uyansana şişko!'' Ona şişko desem bile alınmazdı çünkü çıta gibi çok zayıf bir kızdı.Ama ikizime eğer laf sokarsam onun da bana laf sokması gerekirdi (!) ''Şişko senin anandır!'' Yastığımı aldım ve onu uyandırmak için B planına geçtim.Eğer onu biricik yastığımla döversem (!) derhal uyanırdı.Yaşasın!Yastık Savaşı!15 dakika boyunca yapılan yastık savaşının galibi belliydi.O.Beni her zaman yenerdi.En sevdiğim özelliklerinden biri de buydu.Birkaç dakikaya hazırdık.Kapıyı açtım.''Yeni döneme hazır mısın kardeşim?'' Hızlı bir şekilde cevap verdi.''Kesinlikle!'' Odamızdaki dağınıklığı arkamızda bırakıp hızlı adımlarla sınıfa doğru yöneldik.

Öğretmenimiz tam zamanında sınıfa girdi.Kapıyı yavaş bir şekilde kapadı ve kendini tanıtmaya koyuldu.
''Merhaba çaylaklar.Ben Stefania Bellé.Vampir Sosyolojisi Öğretmeniniz.Yeni ders yılınızda size başarılar dilerim.Lafı uzatmadan derse geçmek istiyorum.''

Kısa ve öz bir konuşma olmuştu.Öğretmenimizi sevmiştim.
Kadife sesi düşüncelerimi bölmeye yetti.''Bugün Amazon'lardan bahsedeceğiz.Neler biliyorsanız kağıdınıza dökmelisiniz.Ah,bir de şu var.Zil çalınca kağıtlar toplanır!''

Iıı.Tamam.Büyük bir beyin fırtınasının ardından düşüncelerimi kağıda döktüm.

Klasik ve Yunan mitolojisinde tamamen kadın savaşçılardan oluşan tarihi bir ulus. Tarihçi Herodot'a göre Amazonlar Sarmatia'nın Scythia ile sınır bölgesinde yaşamışlardır. Amazonların öne çıkan kraliçeleri arasında Truva Savaşında yer alan Penthesilea ve kardeşi Hippolyta sayılabilir. Amazon savaşçılar genellikle Yunan savaşçılarla savaşırken resmedilmiştir. Helenistik ve Roma çağı tarihte Önasya'ya birçok Amazon saldırısından bahsedilir. Antik Çağda Amazonlar birçok tarihi kavimle ilişkilendirilmiştir. Günümüzde amazon ismi genel olarak kadın savaşçı ile eş anlamlı olarak kullanılmaktadır.

Amazonların Pontus bölgesinde yaşadıkları söylenir, bölge günümüzde Türkiye sınırları içinde Karadeniz kıyısındadır. Burada kraliçeleri Hippolyta önderliğinde bağımsız bir krallık kurarlar. Amazonların birçok kenti kurdukları iddia edilir, bunlar arasında Ephesus, Sinope, Paphos ve Smyrna sayılabilir. Ünlü tarihçi Herodot Amazonları erkekleri öldürenler anlamına gelen androktones olarak tanımlamaktadır. İskit dilinde de kendilerine oiorpata denmektedir. Bazı efsanelere göre Amazonların erkeklerle cinsel ilişkiye girmesi kesinlikle yasaktı ve Amazon bölgesinde erkekler yaşayamazdı. Ancak soylarının devamı için Amazonlar komşu kabile Gargareanları yılda bir kez ziyaret ederler, doğan çocuklardan erkek olanlar ya babalarına gönderilir ya da öldürülürdü. Kız çocuklar annelerince büyütülür ve tarım, avcılık, savaşçılık konularında yetiştirilirlerdi. Amazonlar eski çağlarda Lycia'yı işgal etmişler ancak Bellerophon tarafından yenilmiştir. İlyada'da yazıldığına göre Amazon kraliçesi Penthesilea, Aşil tarafından öldürülür. Amazonların Tuna Nehri üzerindeki Leuke adasına sefer düzenlediği iddia edilir. Seferin amacı Aşil'in küllerine sahip olmaktır. Amazonlar adaya ayak bastıklarında Aşil'in hayaleti belirmiş ve savaşçıları adadan kovmuştur. İnanışa göre Romalı komutan Pompei, ezeli düşmanı Pontus kralı VI. Mithridates’in ordusunda bu söylentiye şahit olmuştur.

Amazonlar hakkında tüm bildiklerimi kağıda döktüm ve kalemimi sıraya bıraktıktan sonra bir ''vav'' deme ihtiyacı çektim.Meğerse Amazonlar hakkında ne kadar çok şey biliyordum.Ben bunları düşünürken zil çaldı.Öğretmenimiz kağıtları toplayıp sınıftan çıktı.Ah,evet.İşte Geceevi Macera'm başlıyordu!

Pandora Monica Chase !

Vampir Sosyolojisi, Ders 1
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» `Mitoloji Dersi; Ders Alımları´
» sol beyin mi sağ beyin mi
» I.Snıflar---I. Ders:Astronomiye Giriş ve Tanışma